Informace k zápisu do 1. tříd

Pokyny k rezervaci termínu zápisu

Prosíme rodiče (zájemce o přijetí do 1. ročníku nebo odklad povinné školní docházky), aby podrobně vyplnili elektronickou přihlášku na odkazu níže. Volit lze mezi přihlášením do běžné a do dvojjazyčné třídy:

Děkujeme.

Škola na zkoušku a dny otevřených dveří

Vážení rodiče,

Škola na zkoušku pro budoucí prvňáčky proběhne ve dnech

13. 2., 5. 3. a 26. 3. 2024 od 16:00 do 17:00 hodin.

Vyzvedneme si vás ve vestibulu školy v 15:55 hod.
Vaši účast prosím potvrďte alespoň jeden den předem

na email: olga.kucerova@zssazavska.cz.

Škola na zkoušku je program určený pro všechny budoucí prvňáčky a jejich rodiče, kteří chtějí lépe poznat naši školu. Zábavnou formou provedeme vaše děti aktivitami, které je čekají ve školní lavici. Prohlédneme si třídu, vyzkoušíme práci s interaktivní tabulí, řekneme si, jak se ve třídě chováme. Nakonec se naučíme i novou písničku.

Budeme rádi, když přijdete se svými budoucími prvňáčky i vy - rodiče. Budete tak mít možnost vidět, jak vaše dítě reaguje, jak se cítí. Zjistíte, co by mělo umět. Zároveň vám bude k dispozici školní psycholožka, aby zodpověděla všechny vaše otázky, které souvisejí se vstupem dítěte do školy.

Těšíme se Šárka Kačerová a Olga Kučerová

FILM O ŠKOLE NAJDETE NA TOMTO ODKAZU:

DNY OTEVŘENÝCH DVEŘÍ

13. 2. a 5. 3. 2024
od 8:00 do 17:00 hod.

ZÁPIS DO 1. TŘÍD

2. a 3. dubna 2024

14:00 - 18:00 hod.

Kritéria přijetí žáků do 1. tříd pro školní rok 2024/2025

Celková kapacita prvního ročníku pro školní rok 2024/2025 je 69 žáků.

Kritéria přijetí:

1. Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu v příslušném školském obvodu Základní školy, Praha 2, Sázavská 5 (spádová oblast, resp. spádová škola).

Obecně závaznou vyhlášku o školských obvodech základních škol vydanou MHMP je možno nalézt na webové stránce http://skoly.praha-mesto.cz/Pro-verejnost/Skolske-obvody .

Naplnění tohoto kritéria bude kontrolováno na základě výpisu z evidence obyvatel, který je škole předáván MČ Praha 2, nebo na základě potvrzení vydaného MČ Praha 2, které předloží zákonný zástupce dítěte (dále jen zástupce).

Pokud počet přihlášených dětí splňující toto první kritérium překročí kapacitu prvního ročníku (69 dětí), dojde k losování jednacích čísel, pod kterými jsou jednotlivé žádosti o přijetí k základnímu vzdělání evidovány, předsedkyní Školské rady Základní školy, Praha 2, Sázavská 5. Dítě, jehož jednací číslo žádosti bude vylosováno, nebude přijato k základnímu vzdělávání na Základní škole, Praha 2, Sázavská 5 pro školní rok 2024/2025. Pokud tato situace nastane, dojde Městskou částí Praha 2 k určení náhradní spádové školy.

2. Dítě, jehož sourozenec se v Základní škole, Praha 2, Sázavská 5 již vzdělává (v době zápisu je žákem 1.- 8. ročníku).

Pokud nedojde k naplnění stanovené kapacity 1. ročníku pro školní rok 2024/2025 dětmi, které splnily 1. kritérium, dojde k přijetí dětí splňujících 2. kritérium.

Naplnění tohoto kritéria bude kontrolováno porovnáním s údaji ve školní matrice vedené Základní školou, Praha 2, Sázavská 5.

V případě, že nebude možno přijmout všechny děti, které naplnily druhé kritérium, výběr bude do naplnění celkové kapacity prvního ročníku 69 dětí proveden losováním čísel jednacích, pod kterými jsou žádosti o přijetí evidovány. Dítě, jehož jednací číslo žádosti bude vylosováno, bude přijato k základnímu vzdělání na Základní škole, Praha 2, Sázavská 5. Losování provede předsedkyně Školské rady Základní školy, Praha 2, Sázavská 5.

3.  Dítě s místem trvalého pobytu, v případě cizinců s místem pobytu na Praze 2 Toto kritérium bude kontrolováno z osobních dokladů dítěte nebo na základě potvrzení z evidence obyvatel. Pokud nedojde k naplnění stanovené kapacity 1. ročníku pro školní rok 2024/2025 dětmi, které splnily 1. a 2. kritérium, dojde k přijetí dětí splňujících 3. kritérium. V případě, že nebude možno přijmout všechny děti, které naplnily třetí kritérium, výběr bude do naplnění kapacity celkové kapacity 69 dětí proveden losováním čísel identifikačních, pod kterými jsou žádosti o přijetí evidovány. Dítě, jehož identifikační číslo žádosti bude vylosováno, bude přijato k základnímu vzdělání na Základní škole, Praha 2, Sázavská 5.

4. Ostatní děti.

Pokud nedojde k naplnění stanovené kapacity 1. ročníku pro školní rok 2024/2025 dětmi, které splnily 1. až 3. kritérium, dojde k přijetí dětí splňujících 4. kritérium.

V případě, že nebude možno přijmout všechny děti, které naplnily třetí kritérium, výběr bude do naplnění celkové kapacity 69 dětí proveden losováním čísel jednacích, pod kterými jsou žádosti o přijetí evidovány. Dítě, jehož jednací číslo žádosti bude vylosováno, bude přijato k základnímu vzdělání na Základní škole, Praha 2, Sázavská 5.

Spádový obvod Základní školy, Praha 2, Sázavská 5

Anny Letenské – sudá č. 2 – 10