Vznik žákovského parlamentuZpět

Ve školním roce 2001/2002 vznikl žákovský parlament. Po jeho zkušebním provozu v 1. roce jeho působení a ze zkušenosti z minulého roku můžeme říci, že již žáci pochopili co je to žákovský parlament, jakými věcmi se může zabývat, kterým věcem může dopomoci svou aktivitou a přístupem k realizaci atd.

V letošním školním roce se žákovský parlament sešel již několikrát. Důvodů pro schůzky bylo několik. Na schůzky se dostavil kromě pana učitele Vodrážky také náš pan ředitel Michal Voldřich a zástupkyně ředitele Radka Vavřinová. Jednání bylo o pokračování vydávání školního časopisu, využívání nového rozhlasu, který máme k dispozici od tohoto školního roku, o další výzdobě školy, o akcích, které škola připravuje tento rok, o vánoční akademii, o výrobě dárků pro budoucí prvňáčky i pro další akce. Na poslední schůzku parlamentu jsme si pozvali vedoucí školní jídelny, abychom prodiskutovali některé věci týkající se stravování.

S nápadem přišel náš pan ředitel. Spojil se totiž s "Občanským sdružením ADRA", které má na starosti materiální adopci dětí. Vše nám podrobně vysvětlil a nechal nám volný prostor k tomu, abychom o tomto projektu pohovořili s ostatními spolužáky ve třídě a sami se rozhodli, zda do projektu půjdeme. Na schůzce parlamentu, která byla 8.10. přišla k nám do školy i zástupkyně sdružení Petra Režná, která nám přišla představit (formou videozáznamu) děti, které by naši pomoc uvítaly. Projekt se nám velice líbil a tak můžeme všem říci, že do něj jdeme. Stačí pouze nosit do školy starý papír a hliník. První balíček pro Fatimu dorazil na své místo. Dokonce nám sdružení ADRA zaslalo fotografii, kde je naše dívka i s předaným balíčkem.