Projekt - Adaptace a akulturace dětí cizincůZpět

Projekt Adaptace a akulturace dětí cizinců na ZŠ Sázavská byl zaměřen na psychologickou podporu dětí cizinců v českém školním prostředí. Byl realizován prostřednictvím 4 cílových aktivit-adaptačních skupinek pro děti-cizince, individuální psychologické podpory, podpory komunikace s rodiči a podpory dětí cizinců v jejich sociální skupině-ve třídě. Všechny cíle projektu se podařilo naplnit.

V rámci projektu se podařilo zapojit dlouhodobě celkem 15 dětí-cizinců (přímých beneficientů) zejména ruské, vietnamské a ukrajinské národnosti a většinu jejich rodičů. Na škole byla založena knihovna a půjčovna pomůcek pro podporu multikulturní výchovy a adaptace dětí cizinců. Byla navázána spolupráce s organizacemi na Praze 2 (Berkat, o.s., dobrovolnice ukrajinské národnosti z Vyšší odborné školy sociální pedagogiky JABOK).